11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Tempt Me Again (Harlequin Blaze #524) - Wendy Etherington Pek Harlequin bağımlısı olduğum söylenemez ama arada sırda okumaktan hoşlanıyorum. Özellikle Blaze tam benlik oluyor. Bu sefer güzel bir seçim yapamamışım yalnız. Beni rahatsız eden bir çok nokta vardı, hikayeye kendimi kaptıramadığım...
Öncelikle Tyler bizim erkek karakterimiz eski marine, kahraman yani kısacası mükemmel ama polislikte biraz yazvaş olduğunu düşünüyorum. Yani Şerifliğe aday ama pek etkili değil. Ayrıca Olgunda değil. Küçükken mükemmelmiş bir hata yapmış ve hayatının mahvolduğunu, bir ezik olduğunu düşünüyor. Orta yaş krizi desem, e adam genç biraz.
Başka hoş karşılamadığım şey kadın karakterimiz Andrea'nın bu adama aşık olduğunu bile bile kitabın en sonuna kadar bunu diretmesi beni bunalttı.Adam aşkınıda itiraf etti, resmen koca adaya ilanı aşk etti genede kızımızı inandıramadı.
Kitabın konusuda şöyle Bizim ufak adamızda bir grup değerli ve bir tane pek değersiz gümüş obje çalınır. Tabii bu suçu çözmek büyüleyici bir gülüşün arkasına saklanan, yeni şerif olmaya adaylığını koyan Tyler'a düşmektedir. Sorun şu ki Andrea ile olan ilişkisine gölge düşürecek bir olay vardır. Finn... Andrea'nın araba çalmaktan hapise giren kardeşi, tüm deliller onu göstermektedir.
Kitapta sevdiğim nokta Andrea'nın kitabın başında Tyler'ı baştan çıkarma çabalarıydı.