11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Binding Agreement - Kyra Davis http://www.kitabisevda.com/2013/04/kitap-yorumu-binding-agreement-kyra.html


The Stranger serisini aylardır bekliyordum, 3 kitaplık bir seriden oluşuyor ve yaklaşık 2 aylık aralarla yayınlanıyordu. İlk kitabı netgalley aracılığı ile almış sevmiştim, buda 2. ve sonuç olarak 3. kitabı okumamda büyük rol oynamıştı.
1. kitap yorumum
2. kitap yorumum

Geçen gün (En sonunda) edelweiss son kitabın arc'sini bizlere sundu ve bende zevkle okumaya başladım.


YorumumKyra Davis diğer iki kitapta kullandığı tarzda yazmıştı bu kitabıda. Soğuk ve düz bir anlatımı var, bende bu yüzden sevdiğimi dile getiriyordum zaten. Yalnız son kitapta çok sıkıldım. Gereksiz yere uzatıldığını ve nihayetinde baydığını düşünüyorum.

2. kitapta kızımız güya Dade'i terk etmişti. 3. kitabın başında bu olay yalan oluyor tabii, kızımız bacakları açık atlıyor bizim yakışıklı Ceo'nun kucağına. Sonrası daha karmaşık. Yok kızımız kendin de güç buluyorda yok kendi eğemenliğini kuuryorda falan filan.

Kurgusu hoşuma gitmedi. Olayların gidişatı hoşuma gitmedi. Hele kitabın sonu hiç hoşuma gitmedi, zira sen bir adamın 6 ayda değişeceğine nasıl inana biliyorsun ki?

Burada spoiler vermemek için ölüyorum bu arada, kızgınım. Kızgın olunca çenemi tutmam zorlaşıyor. :D

Dave ile işler 2. kitapta bitmişti bu öyle de devam ediyor.

En çok beğendiğim şeyler Dada ve kendisini ay ve denize benzetmesi oldu sanırım, ama bununda suyunu çıkardığını itiraf etmeliyim. Her şeye rağmen kitabın romantik bir anlatımı var. O duyguyu hissedebiliyorsunuz.

en sevdiğim karakter ise psikopat olamsına ramen Asha oldu. Onun hikâyesini de yazsa okurum hani , istinasız. Kız sert ve direkt. Aslında bir nevi şeytanı, yılanı oynuyordu kitapta. Bu nedenle sevdim onu. :D

Sonuç olarak "eh işte" diyebileceğim, ama beklentilerimi karşılamayan bir kitap olarak hatırlayacağım. Birde 3 yerine tek kitapta çıkarsaymış daha iyi olurmuş. Gereksiz yere çok uzatmış. Ayrıca Dade'e kılım ben hıh.

Kyra'nın diğer kitapları

descriptiondescriptiondescriptiondescription