11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
The Devil Wears Prada - Lauren Weisberger Okuduğum en harika kitap asla diyemeyeceğim bir kitaptı.Çok sık aynı şeyleri tekrar ediyordu.Bazen bir gün bir sayfada geçerken bazen çok uzun yer alıyordu.
Sonu filmden daha tatmin ediciydi.Filme göre gittim sonunda benzer şeyler bekledim ama alakası yoktu film ile. (Nefret ettiğim bir olay, o zaman neden kitabın filmini yapıyorsun?)
İlk başı eğlenceliydi, ama sonra tekrar olayına girdi ve çok sıkıldım. Kitap akıcı ve ilginçti. Pek modadan ya da diğer şeylerden anlamadığım için aşırı kullanılan marka isimleri beni sıktı.Her ne kadar kızın hayatı benim tahmin edebileceğim bir hayat olmasada kitapta bir sıradanlık hissetttim
Karakterler çok renkliydi.Özellikle Christian ile olan sahneler ilginçti.Ama itiraf etmeliyim filmdeki gibi bir sahne bekliyordum. Olmaması hem hayal kırıklığı yarattı hemde ilginç bir hava bıraktı.
Andrea yeni moda dergisinde iş bulur ve bu işin gereksinimleri ile birlikte hayatı mahvalur. Kitap kısaca bunu anlatıyordu. Arada sırada gelen bir kaç kişi dışında Ya And-re-ah duyuyordunuz ya da bir telefon sesi.