11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Tengezer (Jane Yellowrock, #1) - Faith Hunter http://www.kitabisevda.com/2012/04/skinwalker-jane-yellowrock1.html

Jane Yellowrock istediği şekle girebilen bir türün son mirasçısı, deri değiştiren bir Cheerokee'dir. Para karşılığı vampirleri avlar. New Orleansda ki en yaşlı vampirlerden biri olan Katherine Fontaneau tarafından bir vampiri öldürmek için kiralanır.

Serimizin ilk kitabının Goodread'daki reklamı böyle .İki kitabını okuduğum için biraz bilgi vermek istedim. Öncelikle Jane'in ufak bir hafıza sorunu var ve bedenini başka bir ruhla paylaştığını söyleyebiliriz. Vampirleri avlamada onun çok işine yarayan vahşi bir yaratık. Ayrıca göründüğü kadar genç olmadığıda ileriki zamanlarda anlaşılıyor. Jane öyle bildiğiniz kurtadam tarzı bir şekildeğiştirici değil. Bir kuşa, bir aslana, ayıya istediği her şeye ağırlık çalarak ve kaybederek dönüşebilir. Tabi bu kaybettiği ağırlıgı geri alması gerekiyor. O yüzden pek tercih ettiği söylenemez. korkutucu.

Aşk olayına gelirsek kızımızın sert kabuğunun altına giren bir yakışıklı var elbette. Esas adamımız. O eski kötü çocuk denilen tiplerden. İnsan hizmetkar olayı bu seride de var. Kızımıza abayı yakmış diyebiliriz. Ama Jane kendi başının çaresine bakabilecek türde bir kız.

Jane sert bir karakter, okurken bana Anitayı biraz hatırlattı. Sevdiği insanlara çok düşkün, vampirlerle içli dışlı, silahlar oynuyor. paranormal güçleri var... Tabi bu benim görüşüm. Onun dışında kitabın sürükleyici bir hikayesi var. Çok beğendiğim bir seri olduğunu söylemeliyim özellikle sert bayan karakterlerden hoşlananlar kesinlikle okumalılar