11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Zebani - Andrew Davidson

Kitabı bitirdim. Son yıllarda okudugum en güzel kitap olduğunu söyleyebilirim. Hele cehennemde geçen olaylar ve ilk başta tek ortak noktası aşk olan hikayelerin bu şekilde birbirine bağlanması gerçekten garipti ve muhteşemdi. Mantıksız gelen şey ben yazarın o Tom or Francesco olduğunu var saydım ama bu varsayıma göre Marianne ve bizim yazar 3 defa daha karşılaşmış oluyorlardı. Tabii ki de burada anahtar kelime varsayım
Her şeye rağmen çok değişik bir kitaptı.

Bir kaza sonucu vücudu çok büyük deformasyona uğrayan bir porno yıldızını kitap konu olur. ADam penisini bile kaybetmiştir. Vücudu büyük yaralarla kaplıdır. İlk başlarda hastaneden çıkar çıkmaz intihar etmeyi düşünmesine rağmen zamanla bir kadının sayesinde hayata başka bir açıdan bakmayı öğreniyor.

"Ben seninim, sende benim. Bundan emin olabilirsin. Kalbimin içinde kilitliydin, anahtar uzaklara atılmıştı.Her zaman onun içinde kalmalısın"


Kitapta sadece bugünü okumuyoruz. Geçmişe çeşitli yerlere gidiyoruz, çeşitli aşklara tanık oluyoruz. Okuması çok zevkli, hüzünlü zaman zaman kalp kıran ama aynı zamanda bittiğinde sizi tatmin eden bir kitap.