11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Düşmanla Başbaşa (Pride Of Zohayd #2) - Olivia Gates,  Hanife Albayrak http://kitabisevda.blogspot.com/2012/09/dusmanla-basbasa-pride-of-zohayd-2.html

Hoşuma giden romantik bir kitaptı. Özellikle Şeyhimize(Prens Harres Aal Shalaan) bayıldım. Saçma gelen yanlarıda oldu itiraf etmeliyim. Nasıl bu kadar çabuk aşık olabildiler. At sahneleri komikti. Etkileyici diyemem.
Yazar çok güzel anlatmıştı. Todd'da masum olsaydı ne olurdu demekten başka bir şey geçmiyor içimden. Ayrıca kız çok sulugözlüydü. Aynı Ay savaşçısındaki Usagi gibi.
Bir daha okumam ama yazarın diğer kitaplarına kesinlikle bakacağım.
Bu arada bu hikayeyi sevgili Romancekolik çevirdi.

Kısaca kitabın özeti.

Talia kardeşi Todd'u kurtarmak için gizli bir göreve sokar kendini.Öğrendiği bilgi bir krallığı yok etme ya da bir aileyi yok etme ehemmiyeti taşımaktasdır. Bu yüzden onu almak için Aal gelir ve onu kurtarır.Yanlış açılan ateş sonucunda helikopterin benzin deposunda sızma olur ve uçak düşer bunlar bir vahaya varırlar ve aşkları köklenir.Todd suçlu olamsına rağmen salınır. Kız ve Aal kurtarılıp medeniyete dönerler.Ufak bir iki yanlış anlama, iletişimsizlik krize yol açar. Ayrılırlar sonra Şeyhimiz bunu gider bulur mutlu son.